A városi ünnepi rendezvényt a Klebelsberg Művelődési Központ szervezésében a Kisteleki Ede Városi Könyvtárban 2017. január 26-án tartották meg, a műsort összeállító Globe Vándorok és vendégeik közreműködésével. A Magyar kultúra napja alkalmából rendezett ünnepi estét Erdélyi Csilla a Kisteleki Ede Városi Könyvtár vezetője nyitotta meg, kultúránkat röviden átfogó megnyitó beszédével.

Olvasson tovább

Részletes program hamarosan. Információ: 62/597-123

Olvasson tovább

A Kisteleki Ede Városi Könyvtárban 2016. május 20-án, pénteken 17 órától zenés irodalmi est lesz, ahol a Globe Vándorok Táruslata és a Kisteleki Vonósegyüttes lép fel.  

Olvasson tovább

Húsvét utáni hetedik vasárnapon és hétfőn, pünkösd alkalmával a Szentlélek kiáradását ünnepeljük. Az Emlékparkban május 15-én és 16-án egésznapos programokkal elevenítik fel, a Dél-Alföldhöz kapcsolódó népszokásokat. Az ópusztaszeri iskolások pünkösdölője mellett játékos vetélkedőkre invitálnak minden korosztályt: „Erős embör, dógos asszony, ügyes gyerök”, ahol a vendégsereg különféle próbákon mérheti össze ügyességét. Az ünnep leglátványosabb eleme

Olvasson tovább

A Kisteleki Alapfokú Művészeti Iskola hagyományos Majálisát 2016. május 8-án, vasárnap délután 14 órától tartja a Szent István téren. Eső esetén a rendezvény, a Művelődési Központban lesz megtartva.

Olvasson tovább

Második alkalommal ad májusi koncertet a Godd Compony együttes Kisteleken, a Szent István téren. Az idei koncertestén két vendég zenekar is fellép: a MásKÉP és az Üzemen Kívül, ahol ismerős arcokat, zenészeket és énekeseket hallhatunk élőben játszani. Május 7-én, szombaton 19 órától – több zenei stílus egy színpadon!  

Olvasson tovább

21 éve már, hogy átadták az Emlékparkba látogatóknak az újjászületett Feszty-körképet. Feszty Árpád festette „A magyarok bejövetele” c. (15 méter magas és 120 méter hosszú) monumentális festményt, most 1995 után újra restaurátorok szépítik. Feszty Árpád egy 1891-es párizsi útján találkozott a 19. század második felében népszerű panorámaképpel. Apósa, Jókai Mór tanácsára fogott

Olvasson tovább

Legutóbbi bejegyzések a Kincsesháztól

Március 9-én rendezték meg Trombitásné Morvai Teréz “Hegyen-völgyön messze menni” címmel megjelent első, önálló verseskötetének bemutatóját a Kisteleki Ede Városi Könyvtárban.A kötetet Erdélyi Csilla mutatta be. A Kisteleki Költőklub költőtársai a számukra legkedvesebb verseket olvasták fel a Globe Vándorok Társulatával közösen.Egy élet szépséges és borús percei vetítődnek elénk a hittel

A Kisteleki Művészeti Iskola vonós tanszaka, már hosszú évek óta tartja meg általános iskolásoknak Tavaszi hangversenyét.bA legkisebb hegedűsökkel együtt kísérve hangzott fel a művelődési központban a „Tavaszi szél vizet áraszt” kezdetű népdalunk. Az idei évben különlegességként az 1.a osztályos tanulók Szathmáry Éva felkészítésével népi játékokkal tűzdelve léptek fel, színesítve a

A Korinda Zenekar a csángók és a keleti székelység népzenéjével nagyszámú közönséget vonzott március 10-én a Klebelsberg Művelődési Központba. Az ingyenes koncertet és táncházat a Nemzeti Kulturális Alap támogatta. Alcsíki muzsika szólalt meg a színpadon menasági dallamokkal, majd Moldvába vándorolhattunk a zenekar guzsalyas nótáival. A népzenét kedvelőket egyben érdekes hangzású,

Kistelek város önkormányzata 2017. március 14-én tartotta meg az 1848-49 évi magyar forradalom és szabadságharc alkalmából rendezett ünnepségét, a Klebelsberg Művelődési Központban. A 169. évforduló alkalmából befogadói lehettünk a megidézett történelmi korszak eseményeinek, a műsort készítő Hegedűs Erika magyar-történelem szakos tanárnőnek köszönhetően. Így az 1848-as forradalmi pillanatokat az abszolutizmus kora

Egy szál virággal jelképesen köszöntve várták nőnapon a nyugdíjas klub hölgy tagjait. A rendezvényt a város részéről Horváth János alpolgármester, dr. Kunstár Pálné képviselő és Szalai Gabriella, a Kisteleki Járási Hivatal vezetője tisztelte meg jelenlétével. A klub vezetőjének, Horváth Jánosnénak ünnepi beszédét a nőnapi összeállítás követte. Fellépett a nyugdíjas klub

január 28-án tartotta évadnyitó bálját a Kistelek és Környéke Ipartestület. A hagyományokat követve két iparosnak adták át, a több mint 25 éves kimagasló, kisipari munkájának elismeréséül a testület oklevelét, egy arany medál kíséretében. A kisteleki Mucsi Ferenc villanyszerelőnek és az ópusztaszeri Túri József bőrdíszművesnek még legalább 25 év eredményes munkát

SHARE

Fooldal